Автор Тема: Зацініть мій телескоп.  (Прочитано 13927 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Preston

  • Гость
Зацініть мій телескоп.
« : 26 Апреля 2011, 12:52:48 »
Христос воскрес. Я зробив свій перший  :P телескоп рефрактор з очкових лінз і вмене винекло дивне питання  ??? "навіщо я
його зробив". І тому я хочу розповісти про нього показати фото дізнатися про зроблені мною помилки дізнатися, що
можна ним побачити, як його вдосконалити.
В якості обєктива я використав очкову вгнуто-випуклу лінзу +1 в якої фокусна відстань 100 см а в якості окуляра
була використана плоско-випукла лінза +13 в якої фокусна відстань 7.7 см.
Поділивши фокусну відстань обєктива на фокусну відстань окуляра я дізнався у скільки разів збільшує мій телескоп а
саме в 13 разів. Внутрішню частину телескопа я закрасив чорним кольором акварельними красками, але на кільця які
тримають лінзи краски не вистачило і взв'язку з цим вони були закрашені темно-синім кольором. Я знаю, що в моєму
випадку потрібно покласти діафрагму але руки не дійшли до цього, так як її можна класти спереду обєктива, після
нього і ще багато куди а я нічого не шарю може хто шарить підскаже. Грошей було витрачено приблизно стільки: лінза
+1 (обєктив) 6 грн. а +13 (окуляр) 15грн., бумага (ватман) 10 грн., фарба (акварельні фарби) 7грн.,
клей (ПВА) 6грн. і всього бюджет проекта склав 44 грн.
А взагалі моє питання полягає в тому, що крім Місяця я можу бобачити в небі наприклат, які планети, як їх буде
видно і як їх знайти. А такош мені цікаво, що буде, якщо я в такзваний окулярний вузол вставлюу ще одну  +13
плоско-випуклу лінзу, чи зображення стане на ноги, чи окуляр стане +26 і наякій відстані треба ставити лінзи одна
від одної. Можливо хтось має телескоп подібний до мого, я бувби радий побачити його фото і почитати його історію. І
будьласка скажіть, що я зробив не так, наперед дякую, дякую за увагу.

Обіцяне фото тут  ;D.
« Последнее редактирование: 08 Мая 2011, 11:22:45 от Preston »

Оффлайн thomas.coding

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 601
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #1 : 26 Апреля 2011, 13:58:33 »
Я бы советовал купить обьектив получше. Ахроматическую склейку какую-нить с фокусом побольше.

Оффлайн achaika

  • Full Member
  • ***
  • Сообщений: 169
  • Чайка Олександр
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #2 : 26 Апреля 2011, 14:10:08 »
Прочитайте ці документи, сподіваюсь, знайдете для себе багато корисного. І не поспішайте так при викладі своїх думок - текст з багатьма помилками залишає неоднозначне враження. :). Де обіцяне фото?
SW1309 EQ2, БШР.

Оффлайн vk2007

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 31
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #3 : 26 Апреля 2011, 14:50:50 »
25 років тому робив окуляри з об'єктивів розповсюдженого фотоапарата "СМЕНА-8М"
(на одному з інтернет-аукціонів бачив зауваження, що 8М у назві - це не 8 мегапіксель ;D)
шляхом розбирання, вибивання цвяхом розсіювальної лінзи з оправи, потім збирання у зворотному порядку.
Фокусна відстань такого окуляра приблизно 15-25 мм. Ще пробував 7Х окуляр від шкільного мікроскопа.
У якості діагонального дзеркала використовував дзеркало від якогось фотозбільшувача для проекції на стіну.
Десь є дудочка з об'єктива від половинки бінокля і окуляра від індивідуального дозиметра, кратність 12Х.
Якщо знайду окуляри і дудочку, можу подарувати.
Планети крім Сатурна зараз біля Сонця, кільця Сатурна я почав чітко бачити тільки коли придбав 20Х
підзорну трубу Славутич. Щоб перевернути зображення у Вашому телескопі треба додаткові лінзи,
які набагато ускладнять конструкцію і скоріш за все погіршать якість зображення.
Одразу думайте на що встановити трубу (фотоштатив, саморобну триногу, тощо), при кратності більше 20Х
з рук, або спираючи на дерево чи ріг будинку дивитися на місяць, а особливо на планети практично не можна.
Пишіть, запитуйте, людина, яка наполегливо хоч щось робить власними руками, завжди знайде підтримку...

Оффлайн SWN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1556
  • Н.Водолага
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #4 : 26 Апреля 2011, 15:28:40 »
Я знаю, що в моєму

випадку потрібно покласти діафрагму але руки не дійшли до цього, так як її можна класти спереду обєктива, після

нього і ще багато куди а я нічого не шарю може хто шарить підскаже.
Сам лет 35 назад делал такой телескоп. В данном случае принципиального значения, где ставить диафрагму (перед или за объективом), не имеет. Я ставил за объективом. Диаметр диафрагмы, если не запамятовал, 18-20мм. В качестве окуляра использовал деситикратную лупу (из 2-х линз). Увеличение было 40х, сферическая аберрация прямо перла, но наблюдать было можно, и Луну с Юпитером было видно намного лучше шестикратного бинокля.  :)
Цитировать
А такош мені цікаво, що буде, якщо я в такзваний окулярний вузол вставлюу ще одну  +13

плоско-випуклу лінзу, чи зображення стане на ноги, чи окуляр стане +26 і наякій відстані треба ставити лінзи одна

від одної.


Изображение все равно останется перевернутым, а фокусное расстояние такого окуляра уменшится в двое. Линзы надо ставить выпуклыми сторонами друг к другу. Какое расстояние должно быть между линзами уже забыл, можно поискать при желании.
Цитировать
А взагалі моє питання полягає в тому, що крім Місяця я можу бобачити в небі наприклат, які планети, як їх буде

видно і як їх знайти
В такой телескоп можно увидеть фазы Меркурия И Венеры. Вблизи противостояний диск Марса, а вблизи Великих противостояний может удасться увидеть полярную шапку. На диске Юпитера возможно удастся увидеть 1-2 полосы (зависит от качества линзы), а также 4 Галилеевых спутника.  Кольца Сатурна будут видны в виде каких-то выступов.
Можно наблюдать достаточно яркие и достаточно "широкие" двойные звезды.
На Солнце можно увидеть пятна (Но только с использованием надежно закрепленного темного фильтра- в противном случае можно повредить глаза!!!).
Для поиска планет скачайте программу-планетарий, хотя бы СтарКалк (http://www.relex.ru/~zalex/files_rus.htm).
И вся печаль проходит, когда глядишь на звезды

Оффлайн niknik

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 361
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #5 : 30 Апреля 2011, 22:16:09 »
 :up:
ШК Meade С 10", Celestron SkyMaster 15x70, Canon 20D, Юпитер 37А, EQ-5 в окончательной   модермизации.

Preston

  • Гость
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #6 : 30 Апреля 2011, 23:09:56 »
Дякую за силку SWN. Здається хороша програма  :D.

Preston

  • Гость
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #7 : 04 Мая 2011, 08:18:06 »
 А зображення точно не стане на ноги, якщо я в окулярний вузол вставлю другу лінзу +13  ???  :weep:.
« Последнее редактирование: 04 Мая 2011, 21:09:57 от Preston »

Оффлайн SWN

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1556
  • Н.Водолага
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #8 : 04 Мая 2011, 08:26:07 »
А зображення точно не стане на ноги якщо, я в окулярний вузол вставлю другу лінзу +13  ???  :weep:.
Есть такой раздел физики - оптика. Против её не попрёшь! :dash: ;)
И вся печаль проходит, когда глядишь на звезды

Preston

  • Гость
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #9 : 04 Мая 2011, 21:06:33 »
Які, ще додаткові лінзи потрібно вставити, щоб зображення стало на ноги  >:(. Може хтось має схему  :-\?

Оффлайн achaika

  • Full Member
  • ***
  • Сообщений: 169
  • Чайка Олександр
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #10 : 05 Мая 2011, 17:24:54 »
В цій статті є короткий опис та схема телескопа Галілея.
SW1309 EQ2, БШР.

Оффлайн vk2007

  • Newbie
  • *
  • Сообщений: 31
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #11 : 06 Мая 2011, 06:15:09 »
По схемі Галілея я ставив окуляром одну розсіювальну лінзу з об'ктива все того-ж СМЕНА-8М.
Зображення було неперевернутим, але поле і кут зору малі. Якість зображення не дуже добра,
але мені тоді 12-річному, що склеїв першу трубу, вона здавалась нормальною.
Фокусна відстань такої лінзи приблизно мінус 25мм або мінус 40 діоптрій.
Розміщувати її потрібно приблизно на 10 см ближче до об'єктива ніж Ваш окуляр +13.

Preston

  • Гость
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #12 : 06 Мая 2011, 19:06:10 »
Я купив чорний маркер і покрасив кільця, які тримають лінзи. А такош я покрив поверхню телескопа лаком, після того, як дещо на ньому написав. Дивний знак я зробив ненавмисно, коли красив кільця.

Ось фото!  8)
« Последнее редактирование: 08 Мая 2011, 11:52:28 от Preston »

Preston

  • Гость
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #13 : 06 Мая 2011, 19:52:58 »
Топто  :idea:, тримаючись за схему Галілея, я замість окуляра +13 поставлю -13, то зображення стане на ноги. А з фокусною відстанню, щось зміниться  ???.

Оффлайн Грин

  • Sr. Member
  • ****
  • Сообщений: 266
Re: Зацініть мій телескоп.
« Ответ #14 : 06 Мая 2011, 20:25:57 »
Топто  :idea:, тримаючись за схему Галілея, я замість окуляра +13 поставлю -13, то зображення стане на ноги.
это если до фокуса труба позволит дотянуться... ;)
Кенон 350Да