Автор Тема: строю самодельный телескоп  (Прочитано 59066 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн ZAP

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1410
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #30 : 16 Июня 2011, 08:30:22 »
Цитата: пюро едуард
маска кинескопа крупновата-в1см.15 прорезей 0,25хо,8мм,чередующиеся с полоской металла 0,6-0,8мм,но на ней уже руку набил.
Решетка нужна 5-10 пар линий(пара=светлая+темная полоска) на 1 мм, то есть, ширина отдельной полоски (темной или светлой) -0.10-0.05 мм. Разрешение обычных принтеров типа  600 dpi, то есть, порядка 12 пар линий на мм,  должно бы получаться распечатывать ... ::)  Но даже если и не получится- нож Фуко-то всегда под рукой! ;)
Цитата: пюро едуард
Ага-зеркало ночует на пол-ке,в миске с водой .А вот полирита маловато осталось...  :-\
тогда предварительная формовка не нужна - можно сразу начинать полировку!

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #31 : 18 Июня 2011, 16:19:51 »
Пришлось перешлифовывать зеркало-царапины слишком глубокие были >:(,но,после горячей формовки пол-ка,и 2х часов полировки,мат с поверхности сошол равномерно,поначалу зеркало цепляло за край,но потом двигалось плавно,мягко,как при шлиф-ке м12,но полирита осталось пару грамм,нужно сполировать мелкие точки и одну царапину(на грани видимости) Вопрос-полирит взболтнул с водой-полностью оседает за минут 15-20-не быстро? сегодня посмотрю че натер ;D З.Ы-хорошо что шлифовальник сохранил,и дети его не видели ;D

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #32 : 24 Июня 2011, 11:33:43 »
скільки часу повинен осідати полірит в воді?передивлявся таблицю з шліфпорошками-10-30-120хв...Мій осідає за 20-зо хв ???(може він іцарапав?)-не охота знову царапати дзеркало. Переробив полірувальник,але погода внесла корективи-жара-чекаю похолодання,залишилось трохи поліриту(пару гр.)Думаю полірувати далі,але чи він чистий ???

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #33 : 26 Июня 2011, 18:24:32 »
скільки часу повинен осідати полірит в воді?передивлявся таблицю з шліфпорошками-10-30-120хв...Мій осідає за 20-зо хв ???(може він іцарапав?)-не охота знову царапати дзеркало. Переробив полірувальник,але погода внесла корективи-жара-чекаю похолодання,залишилось трохи поліриту(пару гр.)Думаю полірувати далі,але чи він чистий ???
все-таки полрит! Перешліфував,відформував пол-к,знову посадив дві царапини >:(,,мат зійшов добре,рівномірно,в цетрі є ледь помітна яма,не можу зрозуміти-дзеркало,коли пол-к формував на гарячу-йде легко,коли вистигає-присмоктується так,що потрібно докладати чимале зусилля,але йде рівномірно ???

Оффлайн thomas.coding

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 601
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #34 : 26 Июня 2011, 19:19:55 »
скільки часу повинен осідати полірит в воді?передивлявся таблицю з шліфпорошками-10-30-120хв...Мій осідає за 20-зо хв ???(може він іцарапав?)-не охота знову царапати дзеркало. Переробив полірувальник,але погода внесла корективи-жара-чекаю похолодання,залишилось трохи поліриту(пару гр.)Думаю полірувати далі,але чи він чистий ???
все-таки полрит! Перешліфував,відформував пол-к,знову посадив дві царапини >:(,,мат зійшов добре,рівномірно,в цетрі є ледь помітна яма,не можу зрозуміти-дзеркало,коли пол-к формував на гарячу-йде легко,коли вистигає-присмоктується так,що потрібно докладати чимале зусилля,але йде рівномірно ???
Все верно. Я сначала сам офигел от усилия которое прилагать нужно.  :o Правда когда зеркало сферическое становится то зеркало ходит легко и немного свистит  ;D

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #35 : 26 Июня 2011, 20:20:38 »
Воно то так,але полірит-лишилось1-2гр
думаю спробувати замутити крокус-H2SO4+Fe,профільтрувати,випарити,прокалити,спробую,але треба в дружини кислоти на роботі замутити ;D,переробив тіньовик,доїдаю останній полірит,коли скінчиться-сфоткаю.О!тіньовик-світлодіод,перекритий лезом наполовину,яке заодно перекриває отвір над діодом,пристосував болт м6,-посуває ножовий вузол,ловлю зайчик,наводжу в отвір над діодом,картику видно,але-при зміщенні ножового вузла ніяких змін немає :dash:

Оффлайн thomas.coding

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 601
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #36 : 26 Июня 2011, 20:34:31 »
У меня осталось где-то 1,5-2 чайных ложки полирита. Надо? Мог бы выслать "Новой почтой".
Про теневик не понял  :)

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #37 : 26 Июня 2011, 20:59:35 »
Нової почти в нас немає,тільки Укрпочта,тіньовик,наскоро перероблений ось такий(пружини з боку не дають перекидатись"конструкції" ;D)основа-старий,ше 5ти дюймовий CD-RW на магнітних дисках ;D

Оффлайн thomas.coding

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 601
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #38 : 26 Июня 2011, 21:11:39 »
Я б на вашем месте в высоту прибор поменьше сделал бы. 10 см максимум как по мне. Если будет большая высота то вибрации превратят испытания в пытку  ;D

Оффлайн Komandor

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1654
  • N: 49*53'22"; E: 36*01'54".
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #39 : 26 Июня 2011, 21:26:39 »
...думаю спробувати замутити крокус-H2SO4+Fe,профільтрувати,випарити,прокалити,спробую,але треба в дружини кислоти на роботі замутити...

А чому так складно? Крокус простіше отримати з суміші залізного купоросу (речовина для обробки стовбурів садових дерев, що продається у звичайних крамницях "Все для саду та городу") та звичайної питної соди. Чи Вам такий спосіб відомий?
« Последнее редактирование: 26 Июня 2011, 21:43:48 от Komandor »
SW 2001P/EQ-6; AMT-N-130/750A/EQ-5...

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #40 : 26 Июня 2011, 21:36:52 »
завтра перероблю :),хоча стоїть добре,можна прикрутити до більшої основи,тоді буде все ОК,підсилю центр пол-ко,то була яма,тепер горб,блін,а царапини,окупував ванну,в якій малий щодня робить потоп,пилюки там нема,руки мию,стараюсь щоб мокрим було все-і стіл,і основа,якби дер пол-к,то дер би постійно,зловив дві,думаю сполірую,бо перешліфовувати постійно-можна в мінус по товщині залетіти ;D,залізний купорос-,зараз в відпустці,вдома ремонт,не звертав на нього уваги,та й рідко я в таких магазинах,зате мідного вдома повно :)

Оффлайн Komandor

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1654
  • N: 49*53'22"; E: 36*01'54".
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #41 : 26 Июня 2011, 21:41:06 »
Ні, мідний не підходить! :gigi:  Вам технологію писати, чи як?
SW 2001P/EQ-6; AMT-N-130/750A/EQ-5...

Оффлайн пюро едуард

  • Jr. Member
  • **
  • Сообщений: 87
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #42 : 26 Июня 2011, 21:47:14 »
Сікорук каже-залізний прокалити,виходить оксид заліза(крокус),а мідний-в розчин насипати залізних ошурок(коло наждака багато ;D)-випаде чиста мідь,а залізо перейде в розчин -фільтр-випарити-прокалити(але буде не зовсім чистий)

Оффлайн Komandor

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 1654
  • N: 49*53'22"; E: 36*01'54".
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #43 : 26 Июня 2011, 21:54:15 »
Зрозуміло.
SW 2001P/EQ-6; AMT-N-130/750A/EQ-5...

Оффлайн thomas.coding

  • Hero Member
  • *****
  • Сообщений: 601
Re: строю самодельный телескоп
« Ответ #44 : 26 Июня 2011, 22:50:01 »
Судя по картинке с краем не все впорядке  :-\
Боритесь за край, фиг с ним с центром, краевая зона намного больше по площади.  :donot: